Jadern elektr rna
Download
1 / 6

- PowerPoint PPT Presentation


 • 140 Views
 • Uploaded on

Jaderná Elektrárna. Princip JE. Štěpná reakce. = rozštěpení (rozbití) jádra nestabilního atomu jinou částicí.Rozštěpením atomového jádra se uvolní mnoho tepla.Při štěpné reakci každý rozpad způsobí další rozpady - proto též název řetězová reakce.Nejčastěji se používá uran. Druhy:

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - raven-dejesus


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript


T pn reakce
Štěpná reakce

= rozštěpení (rozbití) jádra nestabilního atomu jinou částicí.Rozštěpením atomového jádra se uvolní mnoho tepla.Při štěpné reakci každý rozpad způsobí další rozpady - proto též název řetězová reakce.Nejčastěji se používá uran.Druhy:

 • neřízená (v bombě)

 • řízená (v jaderném reaktoru)


V hody a nev hody
Výhody a nevýhody

 • Výhody:

  - nevypouští škodlivé látky do ovzduší

  - výroba kdykoliv dle potřeby

 • Nevýhody:

  - jaderný odpad


Je dukovany
JE Dukovany

Elektrárna ,která je funkční od roku 1987, leží v Třebíčském kraji. Její instalovaný výkon je 1897 MW. Elektrárna má 4 reaktory, které jsou v provozu. Plánuje se výstavba dalšího reaktoru.


Je temel n
JE Temelín

Elektrárna je v provozu od roku 2002. Její instalovaný výkon je 2000 MW a tím pádem je to naše, dle výkonu, největší jaderná elektrárna. Elektrárna má v provozu 2 reaktory, další dva se plánují.